Sky Sports: Manchester United wyklucza transfer de Ligta

Sky Sports: Manchester United wyklucza transfer de Ligta fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

W sobotę hiszpańskie RAC1 podało informację, jakoby Manchester United był najbliżej zakontraktowania Matthijsa de Ligta. Teraz te informacje zostały zdementowane przez stację Sky Sports.

Przyszłość kapitana Ajaksu wciąż nie jest znana. Jeszcze pół roku temu wydawało się, że jego transfer do Barcelony jest nieunikniony. Pomysłów na przeprowadzenie transakcji było wiele. Jeden z nich zakładał podpisania umowy o współpracy obu klubów. Ostatecznie 19-latek nadal jest częścią zespołu z Amsterdamu, a o jego nowym pracodawcy wiemy niewiele. 

Wczoraj pojawiły się informacje, w myśl których nowym faworytem do zakontraktowania holenderskiego stopera miał być Manchester United. Warunki kontraktu oferowane przez „Czerwone Diabły” ponoć były o wiele korzystniejsze, niż w przypadku „Blaugrany”. W związku z tym 15-krotny reprezentant „Oranje” reprezentowany przez Mino Raiolę skłaniał się ku dołączeniu do ekipy z Old Trafford.

Teraz cała ta koncepcja runęła jak domek z kart. Dlaczego? Według stacji Sky Sports Anglicy wykluczyli transfer Matthijsa de Ligta. Powodem takiego obrotu spraw miało być przekonanie, że defensor zmierza na Camp Nou.

Tym samym temat przenosin nastoletniego kapitana „Synów Bogów” wciąż jest żywy. Pytanie tylko, gdzie ostatecznie wyląduje autor siedmiu goli i czterech asyst w zakończonym sezonie? Jednego możemy być pewni. Przed nami burzliwe okno transferowe, którego jednym z bohaterów z pewnością będzie zawodnik reprezentowany przez Mino Raiolę. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy