Sky Sports: Ranieri gotowy na powrót do Premier League

Sky Sports: Ranieri gotowy na powrót do Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jak podają dziennikarze Sky Sports, Claudio Ranieri jest zainteresowany przejęciem drużyny Newcastle United.

W poniedziałek władze „Srok” poinformowały o odejściu z klubu Rafy Beníteza, z którym nie doszły do porozumienia w sprawie wygasającego 30 czerwca kontraktu. Według Sky Sports Ranieri jest skłonny wejść w buty Hiszpana i rozpocząć pracę na St James’ Park. Jak czytamy, Włoch ma za sobą nieudaną przygodę z Fulham, ale zależy mu na powrocie do Anglii.

67-latek pracował w londyńskim klubie w drugiej części minionego sezonu. Ranieriemu nie udało się wyciągnąć Fulham z dołka. Drużyna ze stolicy Anglii zanotowała pod jego wodzą tylko trzy zwycięstwa w 17 spotkaniach. Nieco później pożegnała się z najwyższym angielskim szczeblem.

Doświadczony trener potem objął jeszcze Romę, która szukała nowego szkoleniowca po zwolnieniu Eusebio Di Francesco. Od początku było jednak wiadomo, że będzie on pracował w Rzymie tylko do finiszu rozgrywek 2018/2019.

Jeśli chodzi o angielskie kluby, w przeszłości Ranieri był związany z Chelsea oraz Leicester City, z którym w sezonie 2015/2016 niespodziewanie sięgnął po mistrzostwo kraju.

Zdaniem Sky Sports innym kandydatem do objęcia Newcastle jest Giovanni van Bronckhorst. W poniedziałek dziennikarze Sport Mediaset sugerowali, że władze angielskiego klubu myślą również o zatrudnieniu José Mourinho.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy