Sky Sports: Zaha zbyt drogi. Arsenal znalazł „bardziej opłacalną” opcję

Sky Sports: Zaha zbyt drogi. Arsenal znalazł „bardziej opłacalną” opcję fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Sky Sports podaje, że rosną szanse na transfer Evertona Sousy Soaresa z Grêmio do Arsenalu.

Jeśli chodzi o skrzydłowych, do tej pory „Kanonierom” najbardziej zależało na pozyskaniu Wilfrieda Zahy. Starania o gwiazdę Crystal Palace rozpoczęli oni od oferty w wysokości 45 milionów euro. Następnie chcieli włączyć do transakcji jednego ze swoich zawodników. Wszystko wskazuje jednak na to, że władze „Orłów” dopną swego i zablokują transfer 26-letniego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

To zwiększa z kolei szanse na przeprowadzkę do Arsenalu Evertona. Sky Sports donosi, że Arsenal postrzega go jako „zdecydowanie bardziej opłacalną opcję”. O tym, iż londyńczycy przeszli do konkretnego działania w sprawie pozyskania 23-latka wcześniej informowały już media z Brazylii. Nie zostało to potwierdzone, ale podobno udał się do niej przedstawiciel sztabu medycznego „Kanonierów”.

Globo Esporte podawało, że działacze Grêmio są gotowi rozpocząć rozmowy transferowe w przypadku pojawienia się oferty w wysokości 40 milionów euro.

Brazylijski skrzydłowy rozegrał do tej pory 148 spotkań w koszulce Grêmio. Zdobył 38 bramek i zanotował 10 asyst. Jego bilans z sezonu 2019 to 13 występów i sześć trafień.

Ostatnio Everton błyszczał na Copa América, gdzie razem z kolegami z reprezentacji Brazylii sięgnął po złote medale.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy