Sneijder zgodzi się na obniżkę pensji albo odejdzie z Interu

2012-11-26 16:17:12; Aktualizacja: 11 lat temu
Sneijder zgodzi się na obniżkę pensji albo odejdzie z Interu Fot. Transfery.info
Źródło: Football Italia

Wesley Sneijder od jakiegoś czasu walczy z kontuzją, przypuszcza się jednak, że innym powodem jego absencji jest konflikt interesów, jaki powstał między zawodnikiem a klubem.

Pomocnik z Holandii miał odrzucić ofertę nowego kontraktu, który obniżałby jego zarobki, co zdecydowania nie spodobało się dyrektorowi technicznemu Interu - Marco Brance. Stwierdził on bowiem w wywiadzie udzielanemu dla Sky Sport 24, że nie ma szans na grę dopóki zawodnik nie dojdzie do porozumienia.

Działacz pozostawia jednak nadal otwartą furtkę dla tego utalentowanego gracza: - Damy jemu i jego managerowi czas by przemyśleć naszą propozycję. Być może trzeba poczekać na bardziej zrelaksowaną i jasną sytuację - powiedział.
 
Okazuje się jednak, że 28-latek nie jest niezbędnym elementem taktyki mediolańskiego zespołu, a biorąc pod uwagę aktualne roszady w składzie, można nawet wysnuć wniosek, że nie jest on w ogóle potrzebny Stramaccioniemu.
 
Sneijderowi pozostały jeszcze dwa lata do końca kontraktu, w ramach którego zarabia 6 milionów - najwięcej w całej włoskiej lidze. Ewentualnym transferem zainteresowane są podobno Manchester City, Manchester United oraz Anzhi Makaczkała.
 
Holender nie otrzymał powołania na dzisiejsze spotkanie z Parmą.