Solskjær drugi raz z rzędu mistrzem Norwegii

Solskjær drugi raz z rzędu mistrzem Norwegii fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Transfery.info

Były znakomity zawodnik Ole Gunnar Solskjær od 2010 roku jest menadżerem Molde FK. Jego drużyna właśnie zapewniła sobie drugie z rzędu mistrzostwo kraju.

„Baby-face killer”, jak był określany kiedy sam grał w piłkę, ma za sobą fantastyczną karierę. Przygodę z piłką rozpoczynał w  małym klubie Clausengen, gdzie miał znakomity bilans 115 bramek w 109 grach. W wieku 21 lat trafił do Molde, a po dwóch latach przeniósł się do Manchesteru United.

W zespole obecnego wicemistrza Anglii spędził 11 lat i w 2007 roku, w wieku 34 lat zakończył piłkarską karierę. Decyzja była spowodowana trudnym do zaleczenia urazem kolana. Niedługo później, bo w 2008 roku zaczął trenować zespół rezerw Manchesteru United. W styczniu 2011 roku objął stery w drużynie Molde i w ciągu dwóch sezonów zdobył dwa mistrzostwa Norwegii.
 
Ole Gunnar Solskjaer był niedawno przymierzany do kilku posad w Anglii: Blackburn Rovers, Bolton Wanderers, Aston Villa. Jednak 39-letni menadżer, jak sam twierdzi chciałby zastąpić Aleksa Fergusona w United. Część mediów twierdzi, że idealnym czasem do zastąpienia Szkota powinien być rok 2014, wtedy Ferguson miałby przejść na emeryturę, a jednocześnie wówczas kończy się umowa Solskjæra z Molde.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy