Specjaliści od rzutów wolnych w Europie. Statystyki nie kłamią

Specjaliści od rzutów wolnych w Europie. Statystyki nie kłamią fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Opta, WhoScored

Miralem Pjanić jest najlepszym wykonawcą rzutów wolnych, biorąc pod uwagę statystyki od sezonu 2013/2014.

"Opta" przygotowała specjalnie zestawienie, sprawdzając ile goli ze stałych fragmentów gry strzelili zawodnicy z pięciu najlepszych europejskich i ile potrzebowali do tego prób. W ten sposób obliczono procentową skuteczność, dzięki której na czele znalazł się właśnie bośniacki pomocnik.

Uchodzący za wielkiego specjalistę w tej dziedzinie Hakan Çalhanoğlu uplasował się dopiero na ósmej pozycji, choć wiedzie on prym w liczbie zdobytych bramek. Bardzo słabo wypadają Cristiano Ronaldo czy Leo Messi. Obaj należą do zawodników z największą liczbą podejść, co jednak nie przełożyło się na trafienia.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy