Sportmediaset: Plan Milanu dla Donnarummy

Sportmediaset: Plan Milanu dla Donnarummy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sportmediaset

Milan chce przedłużyć umowę z Gianluigim Donnarummą.

Chociaż umowa utalentowanego bramkarza z zespołem rozgrywającym swoje mecze na San Siro obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, działacze chcą się zabezpieczyć na wypadek ewentualnych ofert. Z tego względu są gotowi usiąść do rozmów na temat nowego kontraktu.

Władze Milanu chcą zaoferować 19-latkowi sowitą podwyżkę oraz przedłużyć z nim współpracę do 30 czerwca 2024 roku. Już wkrótce powinny ruszyć negocjacje w tej kwestii. Klimat wokół tej sprawy może być jednak dość gęsty, zważając na poprzednie rozmowy między stronami. Jedną z kluczowych ról odegrał wówczas superagent, Mino Raiola. O mały włos Donnarumma pożegnałby się z San Siro. Ostatecznie jednak udało się dojść do porozumienia.

Teraz sprawa wygląda zdecydowanie bardziej klarownie. Zarówno zawodnik, jak i klub są skorzy do przedłużenia współpracy. Jedyną kwestią sporną może być jednak klauzula odstępnego, na którą nalega agent. Milan chce, by nie była ona mniejsza od 100 milionów euro.

Według doniesień prasy w całą transakcję zamieszany zostanie także brat Gianluigiego - Antonio, który również będzie inkasował większe pieniądze.  Milan mógł pozbyć się 28-latka tej zimy. O jego względy zabiegał bowiem Olympiakos. Do transakcji jednak nie doszło, ponieważ kontuzji nabawił się drugi golkiper ekipy z Mediolanu, Pepe Reina.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy