Sprawa transferu Emiliano Sali: Cardiff ma zapłacić Nantes sześć milionów euro

Sprawa transferu Emiliano Sali: Cardiff ma zapłacić Nantes sześć milionów euro fot. Emiliano Sala [Instagram]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

FIFA zadecydowała, że Cardiff City musi zapłacić Nantes sześć milionów euro za transfer Emiliano Sali.

Argentyńczyk zginął 21 stycznia tego roku w katastrofie samolotu kierującego się z Nantes do Cardiff. Chwilę wcześniej podpisał on kontrakt z walijskim zespołem. Zgodnie z porozumieniem zawartym między klubami na konto Nantes miało spłynąć w sumie 17 milionów euro. Płatność rozłożono na trzy lata. Wysokość pierwszej raty opiewała na sześć milionów.

Cardiff, które szybko zaczęło doszukiwać się nieprawidłowości przy przeprowadzaniu transakcji, do tej pory nie przelało Francuzom tych pieniędzy. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie musiało to zrobić. Władze walijskiego klubu mają zapłacić Nantes sześć milionów euro, która to kwota równa jest pierwszej racie za transfer - taką decyzję podjął Komitet ds. Statusu Zawodników FIFA.

Czytając oświadczenie opublikowane przez światową piłkarską centralę, ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy na tym się skończy, czy decyzja została na razie podjęta odnośnie tylko jednej raty, ponieważ termin jej płatności dawno minął.

Walijczycy mogą odwołać się od orzeczenia FIFA do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie. Na razie nie wiadomo, czy to zrobią.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy