Stade Rennes znalazło następcę Édouarda Mendy’ego. Na stole 16 milionów euro

Stade Rennes znalazło następcę Édouarda Mendy’ego. Na stole 16 milionów euro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

„L’Équipe” donosi, że Stade Rennes osiągnęło już całkowite porozumienie z Dijon w sprawie transferu Alfreda Gomisa. Operacja wyceniana jest na 16 milionów euro.

„Czerwono-Czarni” od początku utrzymywali, że nie są zainteresowani sprzedażą Édouarda Mendy’ego. Ostatecznie, po długich negocjacjach z Chelsea, Senegalczyk opuścił jednak Francję i trafił do Anglii. To zapewniło uczestnikowi fazy grupowej Ligi Mistrzów spory zastrzyk gotówki. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 24 milionów euro.

Część zarobionych pieniędzy Stade Rennes postanowiło od razu przeznaczyć na zakup następcy nowego gracza „The Blues”. Wybór Bretończyków padł na Alfreda Gomisa i aby go pozyskać, nie zamierzali oni oszczędzać.

Tym sposobem na konto Dijon, a więc obecnego pracodawcy… Senegalczyka i zarazem rywala Mendy’ego w kadrze narodowej, trafić ma w sumie 16 milionów euro. To oznacza nowy rekord sprzedażowy, który w tej chwili wynosi o sześć milionów mniej i został ustanowiony przy okazji odejścia Loïsa Diony’ego.

Radość „Sów” może być podwójna, jeśli spojrzymy na to, ile wydano zaledwie rok temu na angaż 27-latka. Rosły golkiper (196 centymetrów wzrostu) został sprowadzony ze SPAL za równo milion euro.

Dorobek Gomisa w Dijon to 25 spotkań i siedem czystych kont, na co wpływ ma poważny uraz kolana odniesiony pod koniec zeszłego sezonu. Po kontuzji nie ma już jednak śladu, stąd decyzja Stade Rennes o czwartym największym transferze w jego historii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy