Stal Rzeszów testuje wychowanka z Serie A

2024-06-17 09:55:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Stal Rzeszów testuje wychowanka z Serie A
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Dominik Pasternak [TVP Sport]

Stal Rzeszów pracuje nad uzupełnieniem głębi składu na pozycji bramkarza. Do bazy treningowej pierwszoligowca przybył Antoni Wodzicki, który wkrótce może stać się jednym z pierwszych wzmocnień – przekazał Dominik Pasternak ze Sport.tvp.pl.

Ekipa z Podkarpacia zdecydowała się nawiązać kontrakt z rosłym bramkarzem, mierzącym blisko 200 centymetrów wzrostu. Rozmowy potoczyły się w takim kierunku, że 19-latek rodem z Warszawy przyleciał do południowo-wschodniego regionu, aby zapracować na kontrakt i w końcu rozpocząć przygodę na poziomie seniorskim.

Dotychczas golkiper rozwijał swoje umiejętności w szkółce Cagliari, do której dołączył z Legii pod koniec sierpnia 2022 roku.

Na co dzień ogrywał się na poziomie juniorskiej Primavery, gdzie na najwyższym szczeblu rozgrywek miał okazję stawać między słupkami w 12 meczach, zaliczając tylko jedno czyste konto.

Pomimo nieprzychylnych na pierwszy rzut oka statystyk, Wodzicki dostępował zaszczytu uczestniczenia w sesjach treningowych pierwszej drużyny, podczas których obserwował go z bliska emerytowany już trener Claudio Ranieri.

Stal poszukuje wzmocnień na nową kampanię po spokojnym utrzymaniu w pierwszej lidze. Dotychczas zespół opuścił między innymi Jakub Wrąbel, który uchodził za numer jeden na pozycji golkipera. Balans zostanie wkrótce utrzymany, jeśli Wodzicki pomyślnie przejdzie fazę testów.

Przed przeprowadzką do Italii przymierzany bramkarz w barwach „Wojskowych” rozegrał trzy spotkania w Centralnej Lidze Juniorów. Łapał się też do kadry rezerw.