Strachan: Dałbym Adamowi Johnsonowi drugą szansę

Strachan: Dałbym Adamowi Johnsonowi drugą szansę fot. Sunderland AFC
Marek Garus
Źródło: Sky Sports

Były selekcjoner reprezentacji Szkocji Gordon Strachan powiedział na kanale „Sky Sports”, że rozważyłby zakontraktowanie skazanego za pedofilię Adama Johnsona, gdyby akurat prowadził jakiś klub, a ten okazał skruchę.

Były reprezentant Anglii został zwolniony z więzienia w zeszłym tygodniu po odbyciu połowy sześcioletniego wyroku otrzymanego za aktywność seksualną z 15-letnią dziewczyną. Szkocki menedżer powiedział w programie „The Debate”, że jeśli prowadziłby obecnie jakiś zespół, dałby Johnsonowi szansę.

- Każdy zasługuje na drugą szansę. Chciałbym dać mu szansę, ponieważ wracam myślami do tego, w co zawsze wierzyłem. Co prawda wyszedł tylko po trzech latach więzienia, ale to zostaje na całe życie. Ludzie już zawsze będą mówić: „O, to ten facet!”. Wpierw chciałbym, żeby okazał prawdziwe wyrzuty sumienia, a wtedy powiedziałbym: „W porządku, zróbmy to” - powiedział 62-latek.

31-letni skrzydłowy wyszedł z więzienia na warunkowym przedterminowym zwolnieniu. Oznacza to, że do końca trwania swojego wyroku, nie będzie mógł popełnić żadnego umyślnego przestępstwa i uchylać się od wykonywania wskazanych mu obowiązków. Co więcej, otrzymał zakaz widywania się sam na sam ze swoją córką i innymi nieletnimi dziećmi.

Były piłkarz Sunderlandu łatwo nie będzie mieć również z otrzymaniem pracy. Niemal wszystkie kluby z angielskich lig zadeklarowały, że nie będą zainteresowane zakontraktowaniem Johnsona, w związku z negatywną atmosferą jaką może wprowadzić wśród kibiców i szatni klubu. Co więcej, wątpliwe wydaje się także przeniesienie piłkarza za granicę. Chiny, o których wspominał zawodnik jeszcze podczas pobytu w więzieniu, mogą okazać się niemożliwym celem wyjazdu ze względu na warunki zwolnienia z więzienia.

Nawet jeśli jakiś klub zdecyduje się podjąć ryzyko zatrudnienia pomocnika i dostanie na to zgodę od władz, Anglik będzie musiał liczyć się z tym, że jego proces rekrutacji i wszelkie wyjazdy za granicę z zespołem, będą bacznie obserwowane przez policję i kuratora.

Adam Johnson wystąpił w swojej karierze w sumie w 374 oficjalnych meczach. Zdobył w nich 57 bramek i 65 asyst. Reprezentował barwy takich klubów Middlesbrough, Manchester City czy wcześniej wspomniany już Sunderland, dla którego rozegrał najwięcej, bo aż 141 spotkań. W reprezentacji Anglii zadebiutował w maju 2010 roku, rozgrywając dla „Synów Albionu” 12 meczów i strzelając dwa gole.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy