Strootman zmienia klub. Już pożegnał się z Marsylią

Strootman zmienia klub. Już pożegnał się z Marsylią fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Calciomercato.com

Dzisiaj do Włoch przybył Kevin Strootman, który jest na etapie finalizacji swojego transferu z Olympique’u Marsylia do Genoi.

Znajdujący się tuż nad strefą spadkową „Rossoblu” mają ambitne plany wzmocnienia zespołu w styczniowym oknie transferowym. Obrali oni sobie bowiem za cel pozyskanie Sokratisa Papastatopulosa oraz Kevin Strootmana.

Na ten moment wydaje się, że o piłkarzu Arsenalu Włosi muszą zapomnieć, gdyż ten woli dołączyć do Realu Betis. W przypadku drugiego z graczy są jednak optymistyczne wieści.

Początkowe komplikacje dotyczące wynagrodzenia środkowego pomocnika zostały pokonane. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Olympique Marsylia zgodził się opłacać połowę pensji 30-latka.

To otworzyło Genoi drogę do finalizacji wypożyczenia na resztę sezonu. W efekcie Holender przybył na Półwysep Apeniński, gdzie wkrótce przejdzie testy medyczne. Jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, transfer zostanie zrealizowany.

Dla Strootmana jest to powrót do Serie A, w której występował przez pięć lat, broniąc barw Romy. W tym czasie uzbierał 131 występów, strzelił 13 goli i posłał 19 ostatnich podań.

W 2018 roku 46-krotny reprezentant „Oranje” trafił nad Sekwanę. Początkowo mógł liczyć na miejsce w podstawowej jedenastce, ale od pewnego czasu pełnił jedynie rolę zmiennika. Jak sam mówi, do Genoi przenosi się po to, aby znowu poczuć się jak piłkarz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy