Superclásico w finale Copa Libertadores
2018-11-01 13:01:35; Aktualizacja: 7 lat temu
W finale Pucharu Wyzwolicieli zmierzą się zespoły River Plate i Boca Juniors.
Za nami półfinałowe starcia Copa Libertadores. Minionej nocy awans do meczu, którego stawką będzie główne trofeum rozgrywek, wywalczył zespół Boca Juniors. Ekipa „Los Xeneizes” zremisowała na wyjeździe z Palmeiras Sao Paulo w stosunku 2:2. Tydzień wcześniej Argentyńczycy wygrali 2:0.
W meczu finałowym rywalem podopiecznych Guillermo Barros Schelotto będzie ich lokalny przeciwnik, czyli River Plate. Ekipa z Buenos Aires okazała się lepsza od brazylijskiego Gremio.
U siebie przegrali 0:1, ale na wyjeździe w spotkaniu pełnym zwrotów akcji zwyciężyli 2:1 po zdobytym przez Gonzalo Martíneza w 95. minucie golu, który zapewnił im upragniony awans.
Pomimo długoletniej tradycji Copa Libertadores obie drużyny spotkają się w finale po raz pierwszy. W całej historii tych rozgrywek rywalizowali natomiast 24 razy. Bilans to 10 zwycięstw Boca, siedem remisów oraz siedem triumfów „Millonarios”.
Mecze finałowe zostaną rozegrane kolejno 10 i 24 listopada. Pierwsze spotkanie odbędzie się na słynnym stadionie La Bombonera (Boca Juniors), natomiast świadkiem drugiego starcia będzie Estadio Monumental (River Plate). Oba mecze rozpoczną się o 16:00 lokalnego czasu, a wszystko to w trosce o... europejskiego widza.






![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/170x113/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/170x113/xyz.jpg)





![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/90x60/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/90x60/xyz.jpg)

![Ekstraklasa: Składy na GKS Katowice – Piast Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/104977/170x113/gks-katowice-piast-gliwice.jpg)




