Szybki powrót do pracy Lopeteguiego? Hiszpan jest na liście życzeń

Szybki powrót do pracy Lopeteguiego? Hiszpan jest na liście życzeń
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tuttomercaroweb I Il Tempo

Niewykluczone, że Julen Lopetegui wróci niebawem na ławkę trenerską.

Ostatnim miejscem pracy byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii był Real Madryt. Władze „Królewskich” sporo obiecywały sobie po związaniu się umową z 52-latkiem, ale jego przygoda z madryckim zespołem zakończyła się klapą. W sumie Lopetegui poprowadził go w 14 spotkaniach. Sześć z nich Real wygrał, dwa zremisował i sześć przegrał.

Media z Włoch podają, że pozostający bez pracy szkoleniowiec znalazł się na celowniku Romy. Aktualnie za jej wyniki jest odpowiedzialny Eusebio Di Francesco. Informacje na temat zwolnienia 49-latka pojawiają się jednak bardzo regularnie i nie będzie niespodzianką, gdy w końcu stanie się to faktem.

Roma ma kilku kandydatów na następcę Włocha. Oprócz Lopeteguiego - m.in. Paulo Sousę. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku rozstania z Di Francesco na zatrudnienie tego pierwszego będzie naciskał szczególnie dyrektor sportowy „Giallorossich”, Monchi.

Drużyna ze stolicy Włoch nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich spotkań. W środę Roma przegrała w Lidze Mistrzów z Vikrotią Pilzno, ale i tak awansowała do fazy pucharowej najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy