Szybko poszło. Po weekendzie testy medyczne Abdou Diallo

Szybko poszło. Po weekendzie testy medyczne Abdou Diallo
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RMC Sport

Jako pierwsi o zbliżających się przenosinach Abdou Diallo z Borussii Dortmund do Paris Saint-Germain poinformowali dziennikarze „L'Equipe”. Doniesienia te potwierdziły kolejne źródła.

Sytuacja jest dynamiczna i wszystko wskazuje na to, że transfer Diallo zostanie bardzo szybko sfinalizowany. RMC Sport donosi, iż 23-letni środkowy obrońca zaraz po weekendzie przejdzie testy medyczne, po których zwiąże się z paryskim zespołem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku.

BVB, które w zeszłym roku zapłaciło Mainz za Diallo 28 milionów euro, teraz sprzeda Francuza za nieco ponad 30 milionów.

PSG przeszło do ofensywy w sprawie pozyskania Diallo z uwagi na przegraną rywalizację o podpis Matthijsa de Ligta. Kapitan Ajaksu ostatecznie zdecydował się na przeprowadzkę do Juventusu. Zdaniem włoskich mediów hitowy transfer zostanie potwierdzony po weekendzie.

Diallo rozegrał w sezonie 2018/2019 38 spotkań w barwach Borussii. Zdobył bramkę i zaliczył asystę. W sumie zanotował do tej pory 55 występów w Bundeslidze. Jego dorobek w Ligue 1 to 10 meczów w koszulce AS Monaco.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy