Tam mógł trafić Tymoteusz Puchacz. To byłby sensacyjny transfer

2025-08-21 15:52:49; Aktualizacja: 37 minut temu
Tam mógł trafić Tymoteusz Puchacz. To byłby sensacyjny transfer Fot. IMAGO/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Tomasz Włodarczyk

Tymoteusz Puchacz nadal nie znalazł nowego klubu, choć w ostatnim czasie jego transfer poważnie rozważał szkocki Rangers FC - informuje Tomasz Włodarczyk.

Wicemistrz kraju od dłuższego czasu rozglądał się za wzmocnieniem lewej strony defensywy i analizował różne możliwości transferowe. Jak informuje dziennikarz portalu Meczyki.pl, na krótkiej liście kandydatów znalazło się dwóch piłkarzy: Tymoteusz Puchacz oraz Jayden Meghoma.

Ostatecznie wybór padł na tego drugiego zawodnika, który zasilił szkocki zespół w ramach rocznego wypożyczenia z Brentfordu.

Taki rozwój sytuacji sprawia, że Puchacz wciąż stoi przed koniecznością znalezienia nowego miejsca do gry. Formalnie boczny obrońca ma ważny kontrakt z Holstein Kiel aż do połowy 2028 roku, lecz niemiecki klub dał mu zielone światło do odejścia i zwolnił z obowiązku dalszego wypełniania warunków umowy.

W trakcie obecnego okna transferowego Polak był łączony już z kilkoma innymi drużynami, między innymi ze Slovanem Bratysława oraz 1. FC Kaiserslautern, jednak żadne z rozmów nie przeszły w konkretne czyny.

Puchacz w drugiej części poprzedniego sezonu reprezentował barwy Plymouth Argyle. Tam uzbierał łącznie osiemnaście występów, w których zanotował jedną asystę.

Drużyna Mirona Muslicia spadła jednak z Championship, a polski zawodnik opuścił Wyspy Brytyjskie wraz z końcem rozgrywek.