Telewizja Polska jednak nie pokaże Ekstraklasy?!

Telewizja Polska jednak nie pokaże Ekstraklasy?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

„Przegląd Sportowy” podaje, że Ekstraklasa może jednak nie zagościć w Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy - zgodnie z informacjami sprzed kilku tygodni platforma nc+ i telewizja publiczna miały zapłacić łącznie 250 milionów złotych za sezon za prawa do transmisji meczów Ekstraklasy w rozgrywkach 2019/2020 i 2020/2021 (180 milionów od nc+ i 70 milionów od TVP, która co kolejkę miała pokazać sobotni szlagier).

Sprawa wydawała się być przesądzona, ale według najnowszych doniesień „Przeglądu Sportowego” pojawiły się komplikacje. Są małe szanse na to, że transakcja zostanie zrealizowana na ustalonych wcześniej warunkach. Rada Nadzorcza TVP postanowiła bowiem nie wydawać na ten cel ustalonej wcześniej kwoty.

Jak czytamy, Telewizja Polska nie zrezygnowała z pomysłu pozyskania praw do pokazywania najciekawszego spotkania każdej kolejki Ekstraklasy, ale chce zapłacić o wiele mniej. W grę wchodzi podobno 40-45 milionów złotych, co jest nie do przyjęcia.

„Nieoczekiwana zmiana decyzji TVP ma podłoże polityczne i konflikt wysoko postawionych urzędników państwowych” - pisze „PS”.

Nie jest to jeszcze przesądzone, ale nie można wykluczyć, że prawa ostatecznie kupi inna telewizja.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy