Ten chłopak się nie zatrzymuje. Lamine Yamal z nowym rekordem, FC Barcelona remisuje z PSG [WIDEO]

Ten chłopak się nie zatrzymuje. Lamine Yamal z nowym rekordem, FC Barcelona remisuje z PSG [WIDEO] fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus

FC Barcelona remisuje w rewanżowym spotkaniu z PSG, ale dalej zapewnia sobie jednobramkową przewagę w drodze o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ogromna w tym zasługa Lamine'a Yamala, który znowu zapisał się w historii elitarnych rozgrywek.

W pierwszym meczu na Parc des Princes Barcelona była w stanie wywieźć bardzo dobrą zaliczkę, pokonując miejscowe Paris Saint-Germain (3-2). Podopieczni Xaviego od początku rewanżowego starcia postanowili wyjść odważnie i nie zapraszać przeciwnika pod własne pole karne.

Zakładany plan przyniósł ogromną korzyść dla dzisiejszych gospodarzy. W 12. minucie otworzyli oni wynik za sprawą przepięknego ruchu Lamine'a Yamala zbiegającego z prawego sektora w pole karne paryżan. Hiszpan zwiódł balansem ciała Nuno Mendesa, podprowadził futbolówkę blisko bramki Ginaluigiego Donnarummy, wyłożył ją Raphinhi, a jemu nie pozostało nic innego, jak strzelić do „pustaka”

Tym samym w wieku 16 lat i 283 dni Yamal stał się najmłodszym piłkarzem w historii fazy pucharowej Ligi Mistrzów z zaliczoną asystą.

Na jego nieszczęście pobyt na murawie zakończył się już w 34. minucie. Xavi poświęcił go, wpuszczając Iñigo Martineza. To efekt bezpośredniej czerwonej kartki otrzymanej przez Ronalda Araújo za faul na Bradleyu Barcoli tuż przed własnym polem karnym.

Wyrównujące trafienie tuż przed przerwą zanotował okrutnie przywitany przez fanów Barcelony Ousmane Dembélé

Barçę dzieli jeszcze długie 45 minut od znalezienia się w najlepszej czwórce europejskich zespołów.