The Telegraph: Rozchwytywany Bielik. Kolejka chętnych po Polaka

The Telegraph: Rozchwytywany Bielik. Kolejka chętnych po Polaka
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Krystian Bielik nie narzeka na brak zainteresowania. „The Telegraph” pisze, że Polak znajduje się na celownikach wielu angielskich klubów.

Jak donoszą brytyjscy dziennikarze, wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem Bielika są Brentford, Derby County, Middlesbrough i West Bromwich Albion. Każdy z tych zespołów rywalizuje w Championship. Kilka tygodni temu Derby i WBA walczyły o awans do Premier League w barażach, ale obie ekipy pokonała Aston Villa.

Zdaniem „The Telegraph” kluby z drugiego angielskiego szczebla są przekonane, że młodzieżowy reprezentant Polski byłby dla nich wartościowym wzmocnieniem. Powyższe źródło potwierdza też wcześniejsze doniesienia sugerujące, że Bielikiem interesują się również m.in. Milan i zespoły z Niemiec.

21-latek raczej nie zostanie włączony do pierwszej drużyny Arsenalu. „Kanonierzy” na razie jednak całkowicie z niego nie rezygnują. Londyńczycy chcą przedłużyć z Polakiem wygasającą 30 czerwca 2021 roku umowę i ponownie go wypożyczyć. Dopiero, gdy piłkarz nie zdecyduje się na taki krok, Arsenal może zacząć dążyć do jego sprzedaży tego lata.

Środkowy obrońca bądź defensywny pomocnik spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w trzecioligowym Charlton Athletic, gdzie pokazał się z dobrej strony. Rozegrał tam 34 spotkania, notując cztery trafienia i dwie asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy