Thiago Silva pożegna się z PSG? Nie ma rozmów w sprawie przedłużenia umowy

Thiago Silva pożegna się z PSG? Nie ma rozmów w sprawie przedłużenia umowy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Zdaniem „L’Equipe” odejście Thiago Silvy z Paris Saint-Germain staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Kontrakt brazylijskiego stopera z mistrzem Francji jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku. Sam 35-latek chciałby przedłużyć współpracę z PSG. Dalej w drużynie widzi go również Thomas Tuchel. Problem w tym, że władze paryskiego zespołu nie rozpoczęły z zawodnikiem rozmów na ten temat. Leonardo (dyrektor sportowy klubu) nie podjął z nim nawet wstępnych negocjacji.

„L’Equipe” sugeruje, że im dłużej PSG będzie grało na zwłokę, tym większe szanse na odejście Silvy z klubu. Obecnie taki scenariusz jest o wiele bardziej prawdopodobny niż jeszcze kilka miesięcy temu.

88-krotny reprezentant Brazylii jest graczem PSG od 2012 roku, kiedy to przeniósł się nad Sekwanę z Milanu. Do tej pory rozegrał w koszulce paryskiej ekipy 298 spotkań, sięgając z nią m.in. po sześć mistrzostw, cztery Puchary i siedem Superpucharów Francji.

Silva nie ukrywa swojego przywiązania do PSG i Paryża. Jak przyznał niedawno: - Dzisiaj, po blisko ośmiu latach spędzonych tutaj, po części czuję się Francuzem. Jestem z tego dumny. To duży kawałek mojego życia. Urodziłem się w Rio de Janeiro i jestem Brazylijczykiem, ale Paryż to mój drugi dom. Nikt już tego nie zmieni. Do końca życia będę paryżaninem.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy