Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela

Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela fot.
Michał Flis
Źródło: Foot Mercato

Timothy Weah najprawdopodobniej spędzi pozostałą część sezonu poza ekipą Paris Saint-Germain.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników, jakich w ostatnim czasie wypromowała akademia paryskiego zespołu. W związku z konkurencją w osobach Neymara i Edinsona Cavaniego, 18-latek nie może jednak liczyć na regularne występy w szeregach zespołu, którego trenerem jest Thomas Tuchel.

Z tego też powodu bardzo możliwym scenariuszem pozostaje rychłe wypożyczenie nastolatka do drużyny, w której mógłby on liczyć na znacznie częstsze występy w pierwszym składzie.

Niedawno zainteresowanie czasowym pozyskaniem Weaha wykazywali inni francuscy pierwszoligowcy, Strasbourg oraz Amiens. W ostatnich tygodniach na czoło wyścigu wysunęli się jednak przedstawiciele klubów z innej ligi.

Według Foot Mercato, Tuchel zamierza wykorzystać swoje znajomości w ojczystych Niemczech i wysłać zawodnika do jednego z przedstawicieli tamtejszej Bundesligi. Zdaniem wspomnianego źródła największe zainteresowanie wyrażają jak na razie Bayer Leverkusen oraz VfB Stuttgart.

Weah-junior jest synem George'a Weaha, który w przeszłości z powodzeniem reprezentował barwy m.in. PSG oraz Milanu. Laureat Złotej Piłki z 1995 roku jest obecnie prezydentem Liberii. Jego syn zdecydował się na reprezentowanie kraju urodzenia, a więc Stanów Zjednoczonych.

W trwającym sezonie ligi francuskiej Weah wystąpił w dwóch meczach, w których jednokrotnie udało mu się znaleźć drogę do bramki przeciwnika.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy