To on zastąpi Joshuę Kimmicha w Bayernie Monachium?!

2024-03-28 21:04:03; Aktualizacja: 2 miesiące temu
To on zastąpi Joshuę Kimmicha w Bayernie Monachium?! Fot. Evertyon
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Sport

Po sezonie z zespołu mistrza Niemiec może odejść Joshua Kimmich. Amadou Onana ma szansę go zastąpić - donosi „Sport”.

Wiele już mówiło się o możliwym odejściu Joshuy Kimmicha z Bayernu Monachium. Najwidoczniej Bayern Monachium jest na to przygotowany, gdyż do mistrza Niemiec może trafić Amadou Onana - objawienie sezonu Premier League.

Onana trafił do klubu z Goodison Park przed startem rozgrywek 2022/2023, ale eksplozja jego talentu nastąpiła dopiero teraz. Dlatego łase są na niego największe kluby, bowiem nie tylko „Die Rotten” interesują się młodym Belgiem.

Zakusy na 22-latka ma także Manchester United, czy FC Barcelona. Klub z Katalonii byłby opcją bardziej preferowaną przez samego gracza, niż zespół z Anglii, ale mistrzowie Hiszpanii nie chcą, lub nie mogą, wyłożyć żądnej przez „The Toffees” kwoty. Anglicy chcieliby za swojego gracza 60 milionów euro, Barcelona oferuje 40.

Bayern natomiast jak najbardziej stać na taki wydatek, tym bardziej, że możliwe jest opuszczenie klubu przez Joshuę Kimmicha.

Onana w tym sezonie wystąpił w Premier League 22 razy, strzelił dwa gole. Jego drużyna zajmuje 16. lokatę w tabeli, ale należy pamiętać, że podopiecznym Seana Dyche'a odebrano siedem punktów.