„To początek wojny”. Marc-André ter Stegen żąda 42 miliony euro od FC Barcelony

2025-06-09 13:36:59; Aktualizacja: 1 godzina temu
„To początek wojny”. Marc-André ter Stegen żąda 42 miliony euro od FC Barcelony Fot. IMAGO/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sport

Wiele wskazuje na to, że przed FC Barceloną zacięta batalia. Marc-André ter Stegen postawił klubowi stanowczy warunek: odejdzie, jeśli otrzyma należne mu do końca kontraktu 42 miliony euro - donosi „Sport”.

Jeśli ktoś myślał, że po zaplanowanych rozmowach ter Stegena z zarządem dojdzie do rozstania w miłej atmosferze, to się srodze przeliczył. W rzeczywistości przed Barceloną arcytrudne negocjacje.

Niemiecki bramkarz czuje się „zdradzony”. Przez długi czas nie dostawał żadnych wiadomości, że nie będzie figurował w dalszych planach Hansiego Flicka. Następnie pojawiło się w mediach mnóstwo artykułów, stawiających go w nie najlepszym świetle. 33-latek uważa, że za ich rozprzestrzenianie jest odpowiedzialny klub. 

W tej sytuacji na pewno nie pójdzie nikomu na rękę. „To początek partyzanckiej wojny” - donosi „Sport”.

Marc-André ter Stegen postawił stanowczy warunek. Zgodzi się na odejście, jeśli otrzyma całą należną mu do 30 czerwca 2028 roku pensję. Mowa zatem o około 42 milionach euro. Oczywiście, „Duma Katalonii” nie może sobie na to pozwolić.

Z drugiej strony padła kontrpropozycja wypłaty rocznego kontraktu, ale nie została nawet wzięta pod uwagę przez otoczenie zawodnika. W grę nie wchodzi także transfer do Arabii Saudyjskiej. 

„[...] Ter Stegen uważa, że nie sprawia żadnych problemów, rozumie, że wrócił do szczytu formy fizycznej, jak pokazał w Niemczech, i że jeśli chcą go zwolnić, powinni zapłacić mu cały kontrakt” - czytamy we wspomnianym źródle.

W Barcelonie posąg 33-latka już dawno upadł. Ostatnie wydarzenia przekreśliły niemalże całkowicie jego świetne chwile klubie.

Ter Stegen uzbierał w barwach mistrza Hiszpanii prawie 430 spotkań.