Tottenham w poszukiwaniu zmiennika dla Kane’a. Na celowniku Muriqi

Tottenham w poszukiwaniu zmiennika dla Kane’a. Na celowniku Muriqi fot.
Karol Brandt
Źródło: Sabah | A Spor

Vedat Muriqi przykuł uwagę Tottenhamu Hotspur.

Po odejściu Fernando Llorente Mauricio Pochettino nie dysponuje zmiennikiem dla Harry’ego Kane’a, co biorąc pod uwagę chociażby ostatnie problemy zdrowotne Anglika, jest niezwykle ryzykowane. W związku z tym, Argentyńczyk jak najszybciej chce sprowadzić 26-latkowi konkurenta, a według tureckiego „Sabah” wybór padł na Vedata Muriqiego.

Rosły napastnik (194 centymetry wzrostu) dobrze rozpoczął swoją przygodę z Fenerbahçe, do którego trafił raptem dwa miesiące temu. Niemniej, reprezentant Kosowa nie potrzebował zbyt wiele czasu na aklimatyzację i już zdążył strzelić w nowych barwach dwa gole (w trzech występach). Swoją formę 25-latek pokazuje również w kadrze narodowej.

Wspomniane źródło dodaje, że podczas ostatniej potyczki Kosowa z Czechami (gol Muriqiego), swoją obecnością na trybunach zaszczycili wysłannicy „Kogutów”, ale nie byli osamotnieni. O raporty dotyczące piłkarza posiadającego albański paszport poprosić miały bowiem także Lazio, Fiorentina czy Napoli. Niemniej, „Żółte Kanarki” jak na razie nawet nie zakładają możliwości rozstania z atakującym, za którego latem zapłaciły 3,5 miliona euro. Kontrakt łączący obie strony wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Wstępnie 22-krotny reprezentant Kosowa miałby kosztować 20 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy