Transfer Coutinho, ale nie do Anglii? Hit na horyzoncie

Transfer Coutinho, ale nie do Anglii? Hit na horyzoncie fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Źródło: Parisunited.fr

Portal Parisunited.fr pisze, że cały czas możliwe są przenosiny Philippe Coutinho z Barcelony do Paris Saint-Germain.

Informacje o potencjalnym odejściu Brazylijczyka z „Dumy Katalonii” pojawiały się już wcześniej, a zdaniem m.in. ESPN odpadnięcie mistrza Hiszpanii z Ligi Mistrzów przesądziło o takim ruchu. Do tej pory 26-latek był łączony głównie z transferem do Premier League. Zainteresowanie jego osobą wykazała podobno Chelsea (więcej TUTAJ). Dalej może on jednak trafić również do PSG.

Paryżanie starali się o podpis Coutinho już kilkanaście miesięcy temu, ale wtedy piłkarz wybrał Barcelonę. Teraz temat wraca, a pomóc w przeprowadzeniu transferu może to, że jego agent, Kia Joorabchian, doskonale zna się z Pinim Zahavim, który umieścił w Paryżu Neymara.

Sami piłkarze są przyjaciółmi i wszystko wskazuje na to, że gwiazdor PSG zacznie dodatkowo naciskać na działaczy mistrza Francji, by sprowadzili oni Coutinho.

Można oczywiście przypuszczać, iż nie wszystko pójdzie jak z płatka. Stosunki panujące między Barceloną a PSG nie są dobre i „Duma Katalonii” z całą pewnością nie zamierza ułatwiać zadania paryżanom. Chęć znalezienia środków i miejsca w drużynie Antoine'owi Griezmannowi może jednak sprawić, że strony dojdą do porozumienia.

Mogący grać na skrzydle i „dziesiątce” Coutinho zanotował w tym sezonie 53 występy w koszulce Barcelony. Strzelił 11 goli i zaliczył pięć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy