Transfer Otamendiego wciąż możliwy. Argentyńczykowi bardzo zależy na przeprowadzce

Transfer Otamendiego wciąż możliwy. Argentyńczykowi bardzo zależy na przeprowadzce fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Super Deporte

Zdaniem „Super Deporte” letni transfer Nicolása Otamendiego do Valencii cały czas jest możliwy.

Pierwsze informacje na temat powrotu środkowego obrońcy Manchesteru City na Mestalla pojawiły się kilka miesięcy temu. Operacja pozostaje trudna do realizacji, ale temat całkowicie nie upadł.

Jak podaje „Super Deporte”, motorem napędowym potencjalnej transakcji jest sam Argentyńczyk. Otamendiego, którego umowa z MC wygasa 30 czerwca 2022 roku, nie do końca zadowala pozycja w zespole mistrza Anglii i bardzo zależy mu na powrocie do Valencii. Piłkarz znakomicie czuł się na Mestalla i wszystko wskazuje na to, że będzie dalej dążył do powrotu. Zajmujący się jego interesami Jorge Mendes jest już po kilku rozmowach.

Otamendi jest tak bardzo zdeterminowany, by znowu występować w koszulce Valencii, że odrzucił możliwość przenosin do Arsenalu, Atlético Madryt oraz Paris Saint-Germain.

31-latek grał w hiszpańskim klubie w sezonie 2014/2015. Zanotował wtedy 39 występów, w których strzelił sześć goli. To właśnie z Valencii przeniósł się do City.

„Nietoperze” zakończyli poprzednie rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli LaLiga, dzięki czemu będą rywalizowali w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy