Transfer Teixeiry jednak tej zimy? Są dwie ogromne oferty!

Transfer Teixeiry jednak tej zimy? Są dwie ogromne oferty!
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Globe Esporte

Alex Teixeira może przenieść się do Chin.

Jak wynika z informacji "Globe Esporte", zawodnik rozważa przenosiny do Jiangsu Suning, chińskiego zespołu, który niedawno zasilił Ramires z Chelsea. Panuje przekonanie, że Azjaci gotowi są zapłacić za napastnika około 50 milionów euro, a oferta na takim poziomie miałaby zostać zaakceptowana przez działaczy Szachtara Donieck.

Poza tym w swoim zespole Brazylijczyka widzi jego rodak, Luiz Felipe Scolari, prowadzący Guangzhou Evergrande, skąd wpłynęła dla Teixeiry oferta zarobków na poziomie dziesięciu milionów euro rocznie. Ten klub już wcześniej stał się bohaterem dnia, kiedy to ogłoszono pozyskanie Jacksona Martineza za 42 miliony euro.

W ostatnim zimowym oknie transferowym zainteresowanie Teixierą przejawiały Liverpool i Chelsea. Samego zawodnika fascynowała perspektywa przenosin do Premier League, jasno dał też do zrozumienia o swojej chęci zamiany Ukrainy na Anglię. "The Reds" złożyli nawet za niego ofertę, wartą 28 milionów funtów, jednak Szachtar skutecznie ich zniechęcił wyceną napastnika na... 70 milionów euro.

Dziś całą sytuację skomentował trener zespołu z Ukrainy Mircea Lucescu, twierdząc, że jego zawodnik nigdzie nie przejdzie.

Oczywiście ewentualny transfer Teixieiry zimą wciąż jest możliwy, bowiem okno w Chinach zamyka się dopiero 26 lutego

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy