Transfer Wojciecha Szczęsnego zablokowany

2024-06-12 23:14:25; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Transfer Wojciecha Szczęsnego zablokowany Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Relevo.com | Foot Mercato | Fabrizio Romano

Władze Al-Nassr nie są do końca przekonane do sprowadzenia Wojciecha Szczęsnego z Juventusu. Z tego powodu cała operacja została na razie wstrzymana - donoszą zgodnie Matteo Moretto z Relevo.com, Santi Aouna z „Foot Mercato” czy Fabrizio Romano.

W minionych dniach pojawiły się informacje o dopięciu praktycznie wszystkich szczegółów dotyczących przeprowadzki reprezentanta Polski ze „Starej Damy” do jednego z saudyjskich gigantów, gdzie przyszłoby mu dzielić ponownie szatnię z Cristiano Ronaldo oraz zastąpić odchodzącego Davida Ospinę.

Do domknięcia całej transakcji brakowało jedynie złożenia podpisów oraz przejścia testów medycznych przez 34-letniego zawodnika.

W najbliższym czasie to jednak nie nastąpi, ponieważ władze Al-Nassr nie mają stuprocentowego przekonania do Wojciecha Szczęsnego i chciałyby zapoznać się z innymi dostępnymi opcjami.

Dyrektor do spraw piłkarskich Guido Fienga próbował wymóc na Saudyjczykach porzucenie idei poszukiwania innych kandydatów, ale nic na tym polu nie wskórał. W efekcie Polak stał się teraz wariantem rezerwowym dla ekipy z Saudi Pro League.

Niewykluczone, że ma to związek z niedawnym zatrudnieniem Fernando Hierro na stanowisku dyrektora sportowego. Być może Hiszpan ma inny pomysł na obsadzenie pozycji bramkarza niż Włoch, który dobrze zna Szczęsnego za czasów ich wspólnego pobytu w Romie.

Doświadczony golkiper miał już ustalone warunki dwuletniej umowy z zarobkami na poziomie 20 milionów euro. Natomiast Juventus oczekiwał zainkasowania z tytułu jego sprzedaży około pięciu milionów euro.

Wstrzymanie transakcji w tym momencie nikomu nie służy, ponieważ lada chwila staruje EURO 2024, a „Stara Dama” dopinała ostatnie formalności związane z pozyskaniem nowego numeru jeden - Michele Di Gregorio z Monzy.