Trener PSV apeluje: Skończmy z VAR-em!

Trener PSV apeluje: Skończmy z VAR-em! fot. PSV
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Voetbalprimeur

W środę PSV Eindhoven odpadło z Pucharu Holandii po porażce z Ajaksem w stosunku 1:2. Dzisiaj do tego spotkania odniósł się Roger Schmidt, nawołując do usunięcia z futbolu technologii VAR. To wpływ jednej z decyzji składu sędziowskiego.

Kiedy „Synowie Bogów” prowadzili 2:1, w 63. minucie Nicolás Tagliafico dopuścił się brutalnego ataku na ścięgno Achillesa Mohameda Ihattarena. 19-latek upadł na murawę i zaczął zwijać się z bólu, a sędzia odpowiedzialny za obsługę systemu VAR nawet nie poinstruował arbitra głównego, aby obejrzał całe zajście na ekranie. W konsekwencji piłkarzowi Ajaksu pokazano tylko żółtą kartkę.

Dzisiaj, dzień przed meczem z ADO Den Haag, całą sytuację skomentował Roger Schmidt. Trener „Rolników” nie tylko wyraził swoje niezadowolenie z pracy sędziów, ale i zaapelował o zaprzestanie z korzystania z systemu VAR.

– Myślę, że możemy się zgodzić, że to była stuprocentowa czerwona kartka dla piłkarza Ajaksu. Jeśli możesz kogoś tak zaatakować bez późniejszej czerwonej kartki, to nie da się wygrać tych rozgrywek. Równie dobrze możemy grać bez VAR-u. Czy nadal go potrzebujemy? Nie, skończmy z VAR-em! – rozpoczął.

– Na całym świecie podjęto tak wiele błędnych decyzji, taki jest mój wniosek po tym dwuletnim teście. Każdy sędzia na świecie powie, że faul na Ihattarenie zasługiwał nie w stu, a tysiącu procentach na czerwoną kartkę. Jeśli VAR nie pomaga w zapobieganiu błędnym decyzjom, to nie jest nam do niczego potrzebny. Mam nadzieję, że nie zostanę zawieszony za te stwierdzenia – zauważył.

– Jeśli sędzia tego nie widzi, ponieważ sprawy toczą się szybko i z tego powodu pokazuje żółtą kartkę, to mogę z tym żyć. Ale jeśli jest VAR, który może to sprawdzić, to nie jest w porządku, że nie pokazuje się czerwonej kartki – zakończył.

Po zwycięstwie nad PSV Eindhoven, Ajax awansował do półfinału rozgrywek.

Cała sytuacja do obejrzenia od 7:32

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy