„Trudno znaleźć słowa, aby to określić”. Mariusz Rumak pogrążony w smutku po porażce Lecha Poznań

„Trudno znaleźć słowa, aby to określić”. Mariusz Rumak pogrążony w smutku po porażce Lecha Poznań fot. Rafal Rusek / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Lech Poznań

Mariusz Rumak po raz kolejny musiał schować twarz w otwartych dłoniach. Porażka Lecha Poznań z Puszczą Niepołomice rozwścieczyła kibiców z Wielkopolski. Podczas konferencji prasowej z trenera biło przede wszystkim poczucie bezsilności.

Pomimo wielu już potknięć wiosną ekipa z Wielkopolski wciąż miała szanse na realne włączenie się do walki o mistrzostwo kraju. Opuszczenie stadionu Cracovii z pustymi rękoma oznacza jednak, że w boju o koronę najprawdopodobniej liczyć się będą tylko dwie firmy: Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław.

Już do przerwy beniaminek niespodziewanie prowadził 2:0 po trafieniach Jordana Majchrzaka i Artura Crăciuna. Kontaktowy gol Mikaela Ishaka przed końcem regulaminowego czasu gry padł za późno, aby zdołać wywieźć choć jedno „oczko”.

– Niestety, pierwsza połowa była bardzo słaba. W związku z czym bardzo ciężko znaleźć słowa, żeby to wszystko określić. Wiem, co czuję w sercu. Wiemy doskonale, że zawiedliśmy siebie, kibiców, rodziny, klub. Zawiedziony jestem tym, co dzisiaj zrobiliśmy na stadionie – nie ukrywał trener.

– Rozmowa z kibicami? Uważam, że to powinno zostać między nami. Mam różne myśli po tym spotkaniu. Zresztą po końcowym gwizdku zszedłem do szatni, żeby zebrać myśli. Ale uważam, że trener zawsze powinien wychodzić do kibiców nie tylko po zwycięstwach, ale także po porażkach. Dlatego kiedy tylko dostałem informację, że kibice chcieliby mojej obecności, to nie zastanawiałem się ani sekundy – ujawnił.

Pomimo porażki z walczącą o utrzymanie Puszczą Lech utrzymał się w strefie pucharowej głównie dzięki podziałowi punktów między Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa.

Do końca zmagań pozostało sześć kolejek. „Kolejorza” po drodze czeka jeszcze hitowe starcie z „Wojskowymi”.

***

Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy