Trzecie zwycięstwo z rzędu! Legia Warszawa ograła GKS Katowice [WIDEO]

2024-10-27 22:04:27; Aktualizacja: 11 godzin temu
Trzecie zwycięstwo z rzędu! Legia Warszawa ograła GKS Katowice [WIDEO] Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Legia Warszawa w spotkaniu wieńczącym niedzielne zmagania w ramach 13. kolejki Ekstraklasy pokonała GKS Katowice (4:1). Tym samym stołeczny zespół zanotował w sumie trzecie zwycięstwo z rzędu.

Legia Warszawa napędzona dwoma wygranymi spotkaniami z Lechią Gdańsk oraz TSC Bačką Topolą w Lidze Konferencji przystąpiła do niedzielnego meczu przed własną publiczność z celem zgarnięcia następnego kompletu punktów.

Tym razem na Łazienkowską zawitał jeden z beniaminków obecnych rozgrywek, a konkretniej GKS Katowice.

O tym, że ekipa pod wodzą Rafała Góraka potrafi być bardzo groźna, gracze stołecznego zespołu przekonali się w 25. minucie, gdy wynik otworzył Adam Zreľák.

„GieKSa” z prowadzenie cieszyła się jednak tylko przez chwilę, bowiem wkrótce do wyrównania doprowadził Steve Kapuadi.

Legia dążyła następnie do zdobycia drugiej bramki. Wreszcie ataki gospodarzy przyniosły oczekiwany efekt w postaci gola do szatni strzelonego przez Kacpra Chodynę, któremu asystował Rúben Vinagre.

Po zmianie stron podopieczni Gonçalo Feio wykazywali inicjatywę do podwyższenia prowadzenia, czego efektem po godzinie gry stało się samobójcze trafienie Arkadiusza Jędrycha. Niefortunna interwencja defensora katowiczan w obrębie własnego pola karnego sprawiła, że futbolówka powędrowała do siatki.

„Wojskowi” nie zamierzali się zatrzymywać. Pięć minut później bramkę numer cztery po świetnym strzale z dystansu zdobył Rafał Augustyniak.

To nadal nie zaspokoiło jednak apetytów stołecznej drużyny. Centymetry od wpisania się na listę strzelców dzieliły Ryōyę Morishitę, a trafienie autorstwa wprowadzonego na boisko z ławki rezerwowych Tomáša Pekharta zostało anulowane z powodu zasygnalizowania pozycji spalonej.

Ostatecznie Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie GKS Katowice, odnosząc jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach.