2024-10-06 22:50:46; Aktualizacja: 54 minuty temu
Trzy razy obronił rzut karny w jednym meczu. Niesamowity wyczyn bramkarza w LaLidze [WIDEO] Fot. LaLiga
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

W niedzielnym spotkaniu hiszpańskich rozgrywek Girona wygrała przed własną publicznością z Athletikiem (2:1). Komplet punktów uzyskany w rzeczonym starciu gracze katalońskiej drużyny zawdzięczają w dużej mierze swojemu bramkarzowi, Paulo Gazzanidze. 32-latek obronił aż trzy rzuty karne.

W ostatnich tygodniach Girona nie zachwycała formą. Zespół dowodzony przez Míchela nie wygrał żadnego z sześciu poprzednich spotkań we wszystkich rozgrywkach, notując cztery porażki oraz dwa remisy.

Szansy na przełamanie katalońska drużyna upatrywała w ligowym pojedynku przeciwko Athleticowi przed własną publicznością.

Tymczasem w 28. minucie zawodów gospodarze ponownie mogli znaleźć się trudnym położeniu, bowiem arbiter główny wskazał na jedenasty metr, dopatrując się przewinienia w obrębie szesnastki Girony.

Za wykonywanie rzutu karnego zabrał się sam poszkodowany, a więc Alex Berenguer. Intencje strzelającego wyczuł jednak stojący między słupkami Paulo Gazzaniga, który zanotował skuteczną interwencję.

Niecały kwadrans po zmianie stron zawodnicy przyjezdnych mieli okazję do rehabilitacji. Tym razem do piłki ustawionej na wapnie podszedł Iñaki Williams, lecz znów lepszy okazał się argentyński golkiper.

Wkrótce sędzia nakazał powtórzyć jedenastkę, ale w pojedynku z Anderem Herrerą ponownie zwycięsko wyszedł 32-letni bramkarz katalońskiego zespołu.

Ostatecznie Girona wygrała z Athletikiem wynikiem 2:1 po golu strzelonym przez Christhiana Stuaniego w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry... z rzutu karnego.