Tuchel ma kolejny problem: To już nie jest plan B, to plan D!

Tuchel ma kolejny problem: To już nie jest plan B, to plan D! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: PSG | So Foot

Szkoleniowiec Paris Saint-Germain Thomas Tuchel na konferencji po meczu z Bordeaux wypowiedział się na temat sytuacji swojego zespołu.

- Było wiele planów awaryjnych: bez Neymara, bez Marco Verrattiego. Teraz bez Edinsona Cavaniego już nie szukamy planu B, a planu D. Jednocześnie nie mogę myśleć o tak wielu planach z góry. Musimy zachować pewność siebie, spokój. Moja opinia jest całkowicie jasna: potrzebujesz kluczowych zawodników do kluczowych meczów. Oni przynoszą pewność siebie, doświadczenie, jakość, przyzwyczajenie do gry pod tak dużą presją - kontrolowanie jej i potem zarządzanie nią. Jednak kiedy nie ma dwóch lub trzech takich zawodników, naszym obowiązkiem jest znalezienie rozwiązania. To bardzo trudne. Jeśli gralibyśmy naszym najmocniejszym zestawieniem, to już byłoby dla nas duże wyzwanie. Będzie jeszcze większe, gdy brakuje zawodników. Ale będziemy gotowi - powiedział Niemiec.

Tuchel odpowiedział też na pytania na temat zdrowia Cavaniego i Verrattiego. W niedzielę powinno być jasne, czy jest szansa na wykurowanie się urugwajskiego napastnika, który odniósł kontuzję mięśniową. Niemiec ma duże obawy co do jego stanu zdrowia. 

Z kolei lepiej wygląda sytuacja Verrattiego, który po przerwie spowodowanej kontuzją zagrał z Bordeaux. Tuchel przyznał: - W normalnych okolicznościach nie wiem, czy mógłby grać po trzech dniach, raczej nie. Ale w tych warunkach może okazać się to konieczne. Poczekamy do niedzieli, poczekamy na opinię Marco. Ale ja już teraz znam jego opinię...

PSG wygrało z Bordeaux w sobotę 1-0 po bramce Edinsona Cavaniego z rzutu karnego w 42. minucie. Urugwajczyk jednak musiał opuścić boisko w przerwie z powodu urazu. W 60. minucie z kolei na murawie pojawił się Marco Verratti, czym poczynił kolejny krok do powrotu do regularnej gry po urazie.

Już wcześniej było wiadomo, że ze zbliżającego się meczu z Manchesterem United wykluczony jest Neymar.

PSG z MU zmierzy się na Old Trafford we wtorek 12 lutego o 21:00. Do rewanżu dojdzie w Paryżu 6 marca również o 21:00.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy