Vennegoor of Hesselink kończy karierę

Vennegoor of Hesselink kończy karierę
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal.com

Po 16 latach gry w piłkę nożną Jan Vennegoor of Hesselink zdecydował zakończyć karierę zawodniczą.

Hesselink treningi rozpoczął w rodzinnym Enschede w barwach Twente. Po przejściu wszystkich szczebli juniorskich, w 1996 roku dołączył do seniorów. Po rozegraniu kilku świetnych sezonów w koszulce "Tukkers", zdolnego napastnika kupiło wielkie PSV.

W ciągu pięciu sezonów rozegranych dla klubu z Eindhoven Holender strzelił 85 goli, zdobył 3 tytuły mistrzowskie i często przymierzany był do czołowych klubów europejskich. W końcu przeniósł się do Celtiku Glasgow, gdzie spędził 3 sezony. Ponadto strzelił dla szkockiego klubu 44 bramki i 2 razy z rzędu wygrywał trofeum mistrzowskie.

Po opuszczeniu "The Bhoys" w 2009 roku, Hesselink grał z dużo mniejszymi sukcesami w Hull City oraz Rapidzie Wiedeń. Dla żadnego z klubów nie był postacią kluczową. W listopadzie 2011 roku wrócił do PSV, ale zapowiedział, że po wypełnieniu kontraktu, kończy karierę piłkarską.

Hesselink grał również dla reprezentacji Holandii. Brał udział w Mundialu w 2006 roku, a także w turnieju Euro 2008. Dla kadry narodowej rozegrał 17 meczów i strzelił 3 bramki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy