Vieira: Arsenal ma teraz lepszych piłkarzy niż za moich czasów

Vieira: Arsenal ma teraz lepszych piłkarzy niż za moich czasów
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Patrick Viera został poproszony o porównanie obecnego zespołu Arsenalu do tego, w którym sam występował.

Francuz spędził w ekipie „Kanonierów” dziewięć bogatych w sukcesy lat. Będąc podstawowym graczem sięgnął między innymi po trzy mistrzostwa Anglii, w tym pamiętne z sezonu 2003/04, kiedy to drużyna Arsene'a Wengera nie przegrała ani jednego spotkania. Był to jednocześnie ostatni triumf Arsenalu w Premier League. Mimo to Vieira uważa, że obecnie menedżer ma do swojej dyspozycji lepszych piłkarzy.

- Bardzo podoba mi się gra Arsenalu, grają naprawdę dobrą piłkę. Ale to nie wystarcza, by wygrywać mecze, by wygrywać turnieje. W naszych czasach wygrywaliśmy i mieliśmy do tego wystarczająco dużo siły, by nie musieć grać ładnie, wygrywaliśmy po 1:0 - stwierdził 41-latek.

- Nie jestem jedną z osób, które stwierdzą „nasze pokolenie było lepsze od tego obecnego”. Nie ma sensu porównywać dwóch generacji, ponieważ występują one w zupełnie innym okresie. Nasz zespół był lepszy pod względem fizycznym, ale w obecnym grają lepsi piłkarze, co do tego nie mam wątpliwości. Arsenal musi po prostu znaleźć odpowiedni balans. My dzięki fizyczności potrafiliśmy sobie radzić w różnych sytuacjach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy