Vinícius w Realu. Za 45 milionów!

2017-05-07 12:14:38; Aktualizacja: 7 lat temu
Vinícius w Realu. Za 45 milionów! Fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski Źródło: Globo Esporte

Real Madryt ustalił szczegóły transferu Viníciusa Juniora, który ma zamknąć się w kwocie 45 milionów euro!

16-latek uważany jest za największy talent w Brazylii od czasów Neymara i podobnie jak w przeszłości w przypadku starszego kolegi, od wielu miesięcy walczyły o niego Real i Barcelona. Chociaż ci drudzy kilka tygodni temu mieli być bliscy sfinalizowania transakcji, najnowsze raporty informują, że to klub z Madrytu pozyska napastnika.

„Globo Esporte” donosi o pełnym porozumieniu pomiędzy Flamengo a „Królewskimi”, którzy zgodzili się zapłacić aż 45 milionów euro za młodego zawodnika. Florentino Perez postanowił nie oszczędzać (tak naprawdę transfer mógłby zamknąć się w 30 milionach euro zapisany w klauzuli kwoty odstępnego), by drugi raz nie przegrać wyścigu z Katalończykami. Oferta Barcelony była znacznie niższa, gdyż opiewała na 25 milionów euro. 

Real przekonał do przeprowadzki również samego Viníciusa, oferując mu pensję na poziomie ośmiu milionów euro rocznie. To ogromne zarobki, do których propozycja klubu z Camp Nou ani trochę się nie zbliżała. Wspomniane źródło podaje, że do zamknięcia całej operacji brakuje już tylko podpisu pod kontraktem.

Brazylijczyk to aktualny mistrz Ameryki Południowej do lat 17, a także najlepszy strzelec i najlepszy piłkarz tych rozgrywek. Poniżej prezentujemy filmik z próbką jego umiejętności.

Do transferu dojdzie po osiemnastych urodzinach zawodnika, czyli w lipcu 2018 roku.

Sam zawodnik wielokrotnie deklarował chęć przeprowadzki do Barcelony, jednak najprawdopodobniej zdecydowały warunki finansowe. Jeśli kontrakt zostanie podpisany, pokonany przez Real zostanie także Manchester United.