Vuković: To Rosołek zdecyduje, czy będzie wolał ciężki trening, czy zaliczenie kilku ciekawych ulic w Warszawie

Vuković: To Rosołek zdecyduje, czy będzie wolał ciężki trening, czy zaliczenie kilku ciekawych ulic w Warszawie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Aleksandar Vuković zabrał głos po sobotnim zwycięstwie Legii Warszawa z Lechem Poznań (2:1).

Kibice oglądający rodzimy hit czekali na pierwszego gola do drugiej części gry. W 55. minucie prowadzenie „Kolejorzowi” dał Darko Jevtić. Legia dość szybko odpowiedziała trafieniem Arvydasa Novikovasa, a później drugą bramkę dla wicemistrza Polski, zaraz po pojawieniu się na murawie, zdobył 18-letni Maciej Rosołek. Dla młodego napastnika był to debiut w Ekstraklasie.

Co powiedział Vuković po ostatnim gwizdku?

- Kilka razy widziałem Legię, która przestaje wierzyć. Dziś widziałem Legię z charakterem i odwagą.

- Przed każdym meczem człowiek układa w głowie różne scenariusze. Podkreślam zawsze, że dla mnie jest najważniejsze to, aby nie popadać ani w huraoptymizm, ani w depresję. Jestem w stanie wystawić 18-letniego debiutanta, mimo iż mam wielu doświadczonych zawodników. Powtarzam zawodnikom, aby myśleli swoją głową i nie brali tego, co jest pisane za pewnik.

- Wierzę, że ten mecz zbuduje Novikovasa. Wiem, że jest w stanie pokazywać to, czego od niego oczekujemy. Nie chcę skreślać człowieka bo nie wyszedł mu jeden czy drugi mecz. Moją rolą jest wspieranie każdego zawodnika. Jak w tym klubie zaczynał chociażby Vadis Odjidja-Ofoe czy Nemanja Nikolić. Inna postawa, niż wsparcie, jest niewskazana.

- Dziś zaczyna się prawdziwa walka o karierę Macieja Rosołka. Dziś zaznaczył swoją obecność. To, jak wiele takich momentów będzie miał w przyszłości, zależy tylko od niego. Mam nadzieję, że będzie wolał przyjść na trening, niż zaliczyć kilka ciekawych ulic w Warszawie - przyznał szkoleniowiec Legiii.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy