W Realu Madryt już po wypłatach. Piłkarze zaakceptowali obniżkę

W Realu Madryt już po wypłatach. Piłkarze zaakceptowali obniżkę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Telemadrid

Tak jak kilka miesięcy temu, tak i teraz w Realu Madryt doszło do obniżki płac spowodowanej kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Pierwsza połowa wypłat trafiła już na konta piłkarzy.

Kiedy w marcu byliśmy świadkami zachorowań na COVID-19, piłkarski świat zastanawiał się, jak to wpłynie na sytuacje klubów, ich sponsorów oraz najbardziej dochodowych rozgrywek.

Już wtedy wiadomo było, że włodarze ekip nie mają, co liczyć na wpływy ze sprzedaży biletów na mecze. To pociągnęło za sobą daleko idące zmiany, do których dostosować musieli się również zawodnicy.

Real Madryt, mimo naprawdę znakomitej kondycji finansowej, został zmuszony do wprowadzenia obniżki płac, która objęła pierwszy zespól, sekcję koszykarską, działaczy oraz trenerów. Wówczas wyniosła ona 10%.

Teraz Telemadrid poinformowało, że podopieczni Zinédine’a Zidane’a, zgodnie z planem, otrzymali już połowę przewidzianego wynagrodzenia, ale z uwzględnieniem kolejnej obniżki, tym razem wynoszącej 15%. To oznacza, że klub tę kwestię ma już za sobą, ale to nie wszystko.

Według powyższego źródła finalnie ustalono, że „Królewscy” wypłacą premię za zdobyty przed rokiem Superpuchar Hiszpanii, mimo że gracze zdążyli się jej zrzec. Uznano bowiem, że nagroda została wywalczona jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa i w związku z tym na konta piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego trafiło 300 tysięcy euro brutto.

Drugą część wynagrodzenia Realu Madryt wypłaci wraz z końcem sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy