Wagner: Dlatego wybrałem numer 2 na koszulce

Wagner: Dlatego wybrałem numer 2 na koszulce
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bayern Monachium

Sandro Wagner opowiedział o swoim transferze do Bayernu Monachium.

Po wielu tygodniach spekulacji Sandro Wagner ostatecznie został nowym zawodnikiem Bayernu, przechodząc do niego z Hoffenheim za około 12 milionów euro. Reprezentant Niemiec ma w nowym zespole zostać jedynie zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego, choć działacze „Bawarczyków” twierdzą, że może on być znacznym wzmocnieniem dla drużyny.

O właściwie nieuniknionym transferze 30-latka do Monachium informowano od dawna, ale Wagner zaskoczył kibiców podczas prezentacji, gdy został sfotografowany z numerem 2 na koszulce. Teraz napastnik wyjaśnił, dlaczego podjął tak nietypową decyzję: „Nie było zbyt wiele wolnych numerów. Zaoferowano mi między innymi 2, bo mój ulubiony numer - 14 - jest już zajęty”.

- Kiedy tylko się o tym dowiedziałem, pomyślałem, że dwójka będzie dla mnie najbardziej odpowiednia. To mój drugi pobyt w tym zespole, dlatego uważam ten numer za odpowiedni dla mnie. Jestem obecnie szczęśliwy i mam nadzieję, że przyniesie mi on wiele szczęścia – przyznał Wagner.

Dla 30-latka jest to powrót do Bayernu, w którym spędził zdecydowaną większość kariery juniorskiej. To także w zespole z Allianz Arena debiutował w seniorskim futbolu, by później grać między innymi w Werderze Brema, Darmstadt czy Hoffenheim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy