Warunki transferu Alexisa Sáncheza do Interu ustalone. Brakuje ostatniego „tak”!

Warunki transferu Alexisa Sáncheza do Interu ustalone. Brakuje ostatniego „tak”! fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano

Przenosiny Alexisa Sáncheza z Manchesteru United do Interu są na ostatniej prostej.

O zbliżającym się transferze Chilijczyka informowało już kilka źródeł z Włoch. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Fabrizio Romano prace nad hitową operacją posuwają się do przodu i wkrótce powinna zostać ona potwierdzona.

Inter prowadzi zaawansowane negocjacje z MU w sprawie wypożyczenia Alexisa do 30 czerwca 2020 roku z opcją wykupu. Opłata za jego definitywny transfer ma wynieść 15 milionów euro, czyli nieco mniej niż pisało się do tej pory. W trakcie wypożyczenia klub z Old Trafford ma dalej wypłacać zawodnikowi część wynagrodzenia.

Jak podaje Romano, Alexis poprosił już władze MU i Ole Gunnara Solskjæra o zgodę na przeprowadzkę do Mediolanu. Do finalizacji transakcji brakuje już tylko ostatecznego „zielonego światła” od klubu z Old Trafford. Patrząc na to, że od dawna myślał on o rozstaniu z 30-latkiem, wydaje się to formalnością.

Alexis trafił do United w 2018 roku z Arsenalu. Jego przygoda z „Czerwonymi Diabłami” od początku nie układała się najlepiej. Bilans skrzydłowego w koszulce MU to 45 występów, pięć goli i dziewięć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy