Warunki transferu Alexisa Sáncheza do Interu ustalone. Brakuje ostatniego „tak”!

Warunki transferu Alexisa Sáncheza do Interu ustalone. Brakuje ostatniego „tak”!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano

Przenosiny Alexisa Sáncheza z Manchesteru United do Interu są na ostatniej prostej.

O zbliżającym się transferze Chilijczyka informowało już kilka źródeł z Włoch. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Fabrizio Romano prace nad hitową operacją posuwają się do przodu i wkrótce powinna zostać ona potwierdzona.

Inter prowadzi zaawansowane negocjacje z MU w sprawie wypożyczenia Alexisa do 30 czerwca 2020 roku z opcją wykupu. Opłata za jego definitywny transfer ma wynieść 15 milionów euro, czyli nieco mniej niż pisało się do tej pory. W trakcie wypożyczenia klub z Old Trafford ma dalej wypłacać zawodnikowi część wynagrodzenia.

Jak podaje Romano, Alexis poprosił już władze MU i Ole Gunnara Solskjæra o zgodę na przeprowadzkę do Mediolanu. Do finalizacji transakcji brakuje już tylko ostatecznego „zielonego światła” od klubu z Old Trafford. Patrząc na to, że od dawna myślał on o rozstaniu z 30-latkiem, wydaje się to formalnością.

Alexis trafił do United w 2018 roku z Arsenalu. Jego przygoda z „Czerwonymi Diabłami” od początku nie układała się najlepiej. Bilans skrzydłowego w koszulce MU to 45 występów, pięć goli i dziewięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy