Wenger gotowy do powrotu na ławkę. Francuz zgłosił chęć zastąpienia Koemana

Wenger gotowy do powrotu na ławkę. Francuz zgłosił chęć zastąpienia Koemana fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jan Joost van Gangelen (FOX Sports)

Arsène Wenger wyraził zainteresowanie możliwością objęcia reprezentacji Holandii po odejściu Ronalda Koemana do Barcelony - poinformował Jan Joost van Gangelen z FOX Sports.

Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) jest już pogodzony z utratą selekcjonera Ronalda Koemana i dlatego musi zacząć rozglądać się za jego następcą, który przejmie drużynę narodową przed nadchodzącymi wrześniowymi pojedynkami z Polską oraz Włochami w Lidze Narodów.

Do tej pory w mediach nie pojawiały się praktycznie żadne konkretne nazwiska przymierzane do zajęcia miejsca 57-latka. Ten stan rzeczy uległ zmianie po zaskakującej informacji przekazanej przez Jana Joosta van Gangelena z FOX Sports, który stwierdził, że chęć objęcia reprezentacji „Oranje” wyraził sam Arsène Wenger.

Były wieloletni menedżer Arsenalu zgłosił rzekomo już swoją kandydaturę na stanowisko nowego szkoleniowca reprezentacji Holandii i tym samym chciałby powrócić do pracy w charakterze trenera po nieco ponad dwóch latach przerwy.

70-letni Francuz nie narzekał w ostatnim czasie na brak zajęcia, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku został zatrudniony przez FIFA jako dyrektor ds. globalnego rozwoju piłki nożnej i w międzyczasie gości także w sportowych stacjach telewizyjnych jako analityk oraz ekspert.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy