Wenger gotowy do powrotu na ławkę. Francuz zgłosił chęć zastąpienia Koemana

Wenger gotowy do powrotu na ławkę. Francuz zgłosił chęć zastąpienia Koemana fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jan Joost van Gangelen (FOX Sports)

Arsène Wenger wyraził zainteresowanie możliwością objęcia reprezentacji Holandii po odejściu Ronalda Koemana do Barcelony - poinformował Jan Joost van Gangelen z FOX Sports.

Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) jest już pogodzony z utratą selekcjonera Ronalda Koemana i dlatego musi zacząć rozglądać się za jego następcą, który przejmie drużynę narodową przed nadchodzącymi wrześniowymi pojedynkami z Polską oraz Włochami w Lidze Narodów.

Do tej pory w mediach nie pojawiały się praktycznie żadne konkretne nazwiska przymierzane do zajęcia miejsca 57-latka. Ten stan rzeczy uległ zmianie po zaskakującej informacji przekazanej przez Jana Joosta van Gangelena z FOX Sports, który stwierdził, że chęć objęcia reprezentacji „Oranje” wyraził sam Arsène Wenger.

Były wieloletni menedżer Arsenalu zgłosił rzekomo już swoją kandydaturę na stanowisko nowego szkoleniowca reprezentacji Holandii i tym samym chciałby powrócić do pracy w charakterze trenera po nieco ponad dwóch latach przerwy.

70-letni Francuz nie narzekał w ostatnim czasie na brak zajęcia, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku został zatrudniony przez FIFA jako dyrektor ds. globalnego rozwoju piłki nożnej i w międzyczasie gości także w sportowych stacjach telewizyjnych jako analityk oraz ekspert.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy