Wenger: Negocjowaliśmy transfer Messiego do Arsenalu

Wenger: Negocjowaliśmy transfer Messiego do Arsenalu fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: beIN Sports

Arsène Wenger wyjawił, że swego czasu zależało mu na tym, by Lionel Messi grał dla Arsenalu.

Talent Argentyńczyka został dostrzeżony bardzo szybko i mimo problemów z jego wzrostem, Barcelona zdecydowała się podjąć jego kuracji i dała mu piłkarskie wykształcenie w swojej legendarnej akademii. Już na poziomie juniorskim Messi wykazywał wielkie umiejętności, co kusiło inne ekipy do „podkradnięcia” go Katalończykom. Taki pomysł miął między innymi Arsène Wenger, który starał się jak najszybciej zapewnić sobie jego usługi.

- W życiu trzeba się zmagać z pewnymi wyrzutami, nieudanymi negocjacjami... Dla mnie największym żalem jest to, że nie udało mi się pozyskać Messiego - powiedział Wenger w studiu „beIN Sports”.

- Prowadziliśmy negocjacje w jego sprawie, kiedy dokonaliśmy już transferu Cesca Fàbregasa. Messi grał wraz z nim w zespole. Czasem można spojrzeć w przeszłość i zdać sobie sprawę, jak fantastyczną grupę juniorów miałeś, choćby w przypadku takiej Barcelony. Messi, Piqué, Fàbregas, wszyscy w tej samej drużynie.

- Piqué i Fàbregas ostatecznie trafili do Anglii, ale Messi został w Barcelonie. On już wtedy był nietykalny dla innych klubów.

Fàbregas dołączył do akademii Arsenalu w 2003 roku, a później przez wiele lat stanowił o sile środka pola pierwszej drużyny, natomiast Piqué rok później dołączył do Manchesteru United. Obaj koniec końców powrócili do Barcelony, z czego obrońca gra dla niej do dziś. Messi tymczasem krok po kroku wdzierał się do zespołu „Blaugrany” i teraz jest uznawany nie tylko za legendę klubu, lecz także za jednego z najlepszych piłkarzy w historii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT! Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT! Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy