Wielki talent z Australii blisko Romy

Wielki talent z Australii blisko Romy
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: SBS

Pomocnik Perth Glory Daniel De Silva najprawdopodobniej trafi do Romy w najbliższym okresie transferowym.

17-latek aktualnie przebywa w stolicy Italii w celu negocjacji warunków kontraktu indywidualnego. Razem z nim w rozmowach uczestniczą były pomocnik kadry Australii Vince Grella, agent piłkarski Frank Trimboli, a także jego ojciec.
 
Jest już bardzo blisko porozumienia w sprawie kwoty transferowej - będzie ona wyższa niż dotychczasowy rekord sprzedażowy A-League ustalony przy okazji przeprowadzki Rostyna Griffithsa do Guangzhou R&F.
 
Zgodnie z przepisami transferowymi De Silva do nowego klubu będzie mógł trafić dopiero po osiemnastych urodzinach. W związku z tym po dokonaniu transakcji zostanie jeszcze na sezon wypożyczony do Glory.
 
Włosi chcą zakończyć sprawę już teraz, aby uprzedzić ewentualnych konkurentów. Umowa De Silvy z Glory obowiązuje zaledwie do 30 czerwca 2015 roku, więc wtedy mógłby i tak zmienić barwy na zasadzie wolnego transferu. Roma woli jednak zapłacić i nie ryzykować utraty zawodnika przez niepotrzebną zwłokę.
 
Utalentowany środkowy ofensywny pomocnik nie gra jeszcze regularnie w A-League. W bieżącym sezonie zaliczył dziewięć spotkań, w poprzednim cztery, łącznie zaledwie 255 minut. Zdążył już jednak wyróżnić się w kadrze Australii do lat 20 podczas Mistrzostw Świata.
 
Danny De Silva był bohaterem cyklu "Młode talenty" rok temu: http://www.transfery.info/56801,mlode-talenty-cz109-daniel-de-silva-nastepca-kewella

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy