Wiktor Pleśnierowicz blisko przeprowadzki do Romy

Wiktor Pleśnierowicz blisko przeprowadzki do Romy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Gianluca Di Marzio podaje, że Wiktor Pleśnierowicz z Lecha Poznań będzie kontynuował przygodę z piłką w Romie.

Jak donosi włoski dziennikarz, 18-letni środkowy obrońca jest już po testach medycznych i jego przenosiny na Półwysep Apeniński są przesądzone. W Romie dołączy on do zespołu Primavery.

Pleśnierowicz przyszedł na świat w Kaliszu, gdzie trenował w Kaliszaninie. W 2014 roku trafił z niego do Lecha. W kolejnych latach występował w drużynach juniorskich „Kolejorza”. Jeśli chodzi o poprzedni sezon rozegrał m.in. 18 meczów w jego trzecioligowych rezerwach. Parę razy znalazł się również w kadrze pierwszego zespołu na spotkania Ekstraklasy, ale w niej nie zadebiutował.

Defensor ma na koncie występy w reprezentacjach Polski U-15, U-16, U-17 i U-18. W tej ostatniej grał niedawno z opaską kapitańską na ramieniu.

W Romie szkoli się już 17-letni Nicola Zalewski. Skrzydłowy rywalizował z reprezentacją Polski na niedawnych Mistrzostwach Świata U-20.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy