Wisła Kraków: Błaszczykowski wraca do kadry. Powinien zagrać z Pogonią

Wisła Kraków: Błaszczykowski wraca do kadry. Powinien zagrać z Pogonią fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Jakub Błaszczykowski znajdzie się w kadrze Wisły Kraków na mecz z Pogonią Szczecin.

33-latek wrócił pod Wawel w styczniu. Wówczas to zakasał rękawy i podjął się trudnej misji ratowania trzynastokrotnego mistrza Polski.

Wydaje się, że ponad pół roku po tamtych wydarzeniach krakowska Wisła powoli staje na nogi. Piłkarze wreszcie otrzymują regularnie swoje wynagrodzenia. Sportowo również wszystko zaczyna wracać do normy.

Warto jednak pamiętać, że Błaszczykowski przyszedł do „Białej Gwiazdy” nie po to, by pełnić funkcję właściciela. Jego głównym celem było odzyskanie rytmu meczowego, by jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Pierwsze tygodnie w Ekstraklasie były dla niego trudne, jednak po jakimś czasie, gdy oswoił się z ligowymi warunkami, zapracował sobie na tytuł najlepszego piłkarza marca. Później jednak przytrafiła mu się kontuzja, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres.

Skrzydłowy najpierw przeszedł operację złamanego palca, a gdy już wszystko wróciło do normy i rozpoczął przygotowania z Wisłą, doznał kolejnego urazu. Ten jednak okazał się mniej groźny i kilka dni temu mógł na dobre wznowić treningi z zespołem.

W sobotę podopieczni Macieja Stolarczyka zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Przy okazji tego spotkanie w kadrze meczowej po raz pierwszy od 13 kwietnia zobaczymy Błaszczykowskiego.

Wielokrotny reprezentant Polski rozpocznie ten mecz na ławce rezerwowych. Sztab szkoleniowy ma jednak nadzieję, że będzie mógł z niego skorzystać w ostatnim kwadransie sobotniego starcia.

Początek spotkania pomiędzy Pogonią a Wisłą o godzinie 15.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy