Wisła Kraków: Kilku piłkarzy z koronawirusem [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Kilku piłkarzy z koronawirusem [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała w środowe popołudnie, że kilku jej zawodników miało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Wisła Kraków nie prezentuje w ostatnich tygodniach najlepszej formy. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich spotkań, zespół prowadzony przez Adriána Guľę wygrał tylko jedno przeciwko Górnikowi Zabrze (1-0). Cztery pozostałe przegrał.

Do listopadowej przerwy reprezentacyjnej pozostały jeszcze trzy mecze. Najpierw, bo już w najbliższą niedzielę „Biała Gwiazda” zmierzy się w lidze z Wisłą Płock, by trzy dni później udać się do Tychów na starcie z tamtejszym GKS-em w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Tryptyk zakończy derbowe starcie przeciwko Cracovii.

Szans na poprawę swojej sytuacji będzie co niemiara, jednak okoliczności nie są do końca sprzyjające. Ostatnie doniesienia sugerują, że zespół może być w zbliżających się potyczkach poważnie osłabiony.

W środowe popołudnie Wisła Kraków poinformowała za pośrednictwem oficjalnych mediów, że po wykonaniu przesiewowych testów, w drużynie wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Wcześniej chory był Patryk Plewka.

Na ten moment nie wiadomo, kto poza środkowym pomocnikiem uskarża się jeszcze na problemy zdrowotne. Osoby zmagające się z chorobą zostały odizolowane od reszty zespołu, a pozostała grupa przygotowuje się do meczu w Płocku

„Drużyna kontynuuje pracę w oparciu o zaostrzony reżim sanitarno-epidemiologiczny. W stacjonarnych treningach uczestniczą wyłącznie przedstawiciele pierwszej drużyny z negatywnymi wynikami testów” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Po dwunastu kolejkach Wisła Kraków plasuje się w ligowej tabeli na trzynastym miejscu. Do tej pory zgromadziła na swoim koncie 14 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy