Wisła Kraków z dobrą wiadomością dla kibiców. Zadziwiająco szybki powrót gwiazdy

Wisła Kraków z dobrą wiadomością dla kibiców. Zadziwiająco szybki powrót gwiazdy fot. Longfin Media / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Gazeta Krakowska

Jest duża szansa, że w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza wystąpi Ángel Rodado, mimo że pierwotnie miał w tym roku już nie pojawić się na murawie.

Ángel Rodado dołączył do Wisły Kraków latem 2022 roku. Już w swoim pierwszym sezonie prezentował się naprawdę dobrze, jednak pozostawał w cieniu wyśmienitego Luisa Fernándeza. Po niespodziewanym odejściu 30-latka do Lechii Gdańsk to właśnie Rodado stał się największą gwiazdą drużyny z Krakowa.

26-letni napastnik ma w tym sezonie już dziesięć trafień i trzy asysty, które zanotował w 17 spotkaniach. Wszystkich sympatyków „Białej Gwiazdy” bardzo zasmuciła więc wiadomość sprzed dwóch tygodni, że Rodado uszkodził więzadła stawu skokowego i uraz sprawi, że w tym roku już nie pojawi się na murawie.

Okazuje się jednak, że Hiszpan ma być w pełni gotowy do gry i może nawet wystąpi w jutrzejszym meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

- Ángel bardzo mocno walczył, żeby jak najszybciej wrócić do zdrowia. Diagnoza przewidywała dłuższe leczenie, natomiast teraz wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Cały mikrocykl już na pełnych obciążeniach trenował razem z zespołem i mogę zdradzić, że będzie w meczowej dwudziestce - zadeklarował opiekun Wisły, Radosław Sobolewski.

- Ángel jest w stu procentach gotowy. Chłopcy go na treningach bardzo mocno przetestowali. Noga wytrzymała i to na pewno cieszy, więc czuje pewność. Sam się rwie do gry i pokazuje taki naprawdę mocny charakter. Widzę jak bardzo chce pomóc jeszcze w tej końcówce roku zespołowi - kontynuował wątek Hiszpana 46-latek.

Dobra dyspozycja Rodado z pewnością przyda się Wiśle, bo w tym sezonie zespół nie spełnia oczekiwań kibiców, domagających się awansu do ekstraklasy, i zajmuje dopiero ósme miejsce z dorobkiem 25 punktów na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy