Wojciech Kowalczyk o transferze Legii: Ja myślę, że on może skończyć w oldbojach

Wojciech Kowalczyk o transferze Legii: Ja myślę, że on może skończyć w oldbojach
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sport.pl

Wojciech Kowalczyk w rozmowie ze Sport.pl skrytykował transfer Eduardo da Silvy do Legii Warszawa.

Transfer byłego gracza Arsenalu do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskim środowisku piłkarskim. Chorwat brazylijskiego pochodzenia jest z pewnością marketingowym strzałem w dziesiątkę, jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm właściciela Legii, Dariusza Mioduskiego.

Jedną z takich osób jest były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk. Jak uważa popularny „Kowal”: - Ja myślę, że może skończyć w oldbojach. Chłopaki z Targówka już się śmieją, że skoro Legia nie może dominować w Ekstraklasie, to chce chociaż w lidze oldbojów (…) Mnie najbardziej boli to, że ta świetna stołeczna młodzież, utalentowana, zdolna, perspektywiczna, która jeździ po Europie i podobno gra znakomicie, nadaje się do tarcia chrzanu. Bo w innym wypadku nie musiałby zastępować jej 35-letni emeryt.

Były legionista dostrzega znaczenie nazwiska 64-krotnego reprezentanta Chorwacji, jednak powątpiewa w jego jakość piłkarską, żartując, iż Eduardo może być jedynie wzmocnieniem drużyny oldbojów.

Kowalczyk przyznał, że priorytetem Legii powinna być przyszłość oparta o młodych, polskich zawodników. W tym kontekście wymienia on nazwiska Jarosława Niezgody i Sebastiana Szymańskiego. Były zawodnik m.in. Betisu oraz Apoelu Nikozja wskazał ponadto jaki cel transferowy powinien być priorytetem stołecznego klubu:

- Spróbowałbym pozyskać Mariusza Stępińskiego. Niech wróci do Polski z Włoch, niech jeszcze raz spróbuje tu swoich sił. Ale w najlepszej drużynie.

JAN MAURER

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy