Wojciech Szczęsny o powrocie do formy. „W takich chwilach każdy piłkarz powinien się po prostu zamknąć”

Wojciech Szczęsny o powrocie do formy. „W takich chwilach każdy piłkarz powinien się po prostu zamknąć” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Wojciech Szczęsny wziął udział w konferencji prasowej przed meczem Juventusu z Zenitem Sankt Petersburg. Wypowiedział się na niej o trudnym początku sezonu oraz możliwym odejściu zeszłego lata.

Po bardzo frustrującym początku kampanii drużyna zdaje się przyjmować coraz lepiej mentalność wpajaną przez Massimiliano Allegriego. Zespół stracił sporo ze swojej dawnej tożsamości podczas rządów Maurizio Sarriego oraz Andrei Pirlo, ale siedem meczów bez porażki pozwala sądzić, że drużyna wraca powoli na właściwe tory.

Odpowiednią dyspozycję znalazł również Wojciech Szczęsny, który w ostatnich spotkaniach miewał chwile, kiedy musiał ratować swój zespół przed utratą bramki. Początek sezonu był dla Polaka bardzo trudny - zdarzały mu się fatalne błędy, które na domiar złego często bezpośrednio prowadziły do utraty punktów.

Szczęsny został zapytany przez dziennikarzy o receptę na powrót do właściwej dyspozycji, zarówno jego, jak i całej ekipy „Bianconerich”.

- Musimy grać cały czas z takim zespołowym podejściem, jak w ostatnich meczach. Z poczuciem poświęcenia, jako jedność - stwierdził popularny we Włoszech „Tek”.

- W ostatnim czasie taka postawa pozwalała nam odwracać losy spotkań. Jeśli zawodnik przechodzi przez trudny okres, musi zwyczajnie zamknąć się i pracować. Ja tak zrobiłem, mając przy tym wspaniałe wsparcie ze strony zespołu. Teraz idę dalej. Latem ani przez chwilę nie poczułem się niechciany w Juventusie.

Ostatnie zdanie odnosiło się do wielu pogłosek, jakoby „Juve” chciało oddać Polaka, by na jego miejsce sprowadzić na zasadzie wolnego transferu Gianluigiego Donnarummę. Włoch ostatecznie wylądował w Paris Saint-Germain, a kiedy Szczęsny zmagał się z problemami, włosa prasa sugerowała, iż w klubie żałują, że latem nie doszło jednak do zmian. Teraz takie wątpliwości są już raczej rozwiane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy