Wojciech Szczęsny: Taka Nawałkowa była ta reprezentacja

Wojciech Szczęsny: Taka Nawałkowa była ta reprezentacja fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: TVP Sport

Wojciech Szczęsny wykazał się we wtorek świetnym refleksem i kilkukrotnie uchronił reprezentację Polski od straty bramki. Po meczu nie krył ogromnego zadowolenia, gdyż był świadomy z dotychczasowych wpadek w barwach „Biało-Czerwonych”.

Wojciech Szczęsny wreszcie nie zawiódł. 31-latek zaliczył bardzo dobry występ i pokazał, że wciąż może być pewnym punktem reprezentacji. Jego interwencje pozwoliły zachować Polakom czyste konto.

Bramkarz Juventusu jest świadomy ze swoich dotychczasowych występów w barwach „Biało-Czerwonych”, które wielokrotnie kończyły się wpadkami.

- Cieszę się, bo ja ostatnio niewiele dawałem tej reprezentacji. Ja dużo pracuję. Wyglądam na wyluzowanego, tego po mnie nie widać, ale jednak spadło ze mnie napięcie.

- Ja po prostu wyszedłem na drugą połowę z fajną energią i zacząłem wierzyć, że można ten mecz wygrać. Bo w pierwszej połowie to ani my, ani oni. W drugiej połowie widać było inną energię, zacząłem wierzyć, że wygramy i się udało.

Szczęsny przyznaje, że do samego końca nie wiedział, jak selekcjoner Czesław Michniewicz ustawi drużynę na starcie ze Szwecją. Twierdzi, że plan na grę przypominał ten za czasów trenera Adama Nawałki.

- Nas też ta taktyka zdziwiła. Wątpię, żeby był taki plan na tydzień przed meczem, ale spotkanie ze Szkocją pomogło w dokonaniu zmian, bo to był bardzo słaby mecz. Dziś wróciliśmy do starego stylu, graliśmy świetnie z tyłu, czekaliśmy cierpliwie na swoje szanse i dwie wykorzystaliśmy. Taka Nawałkowa była ta reprezentacja – przyznaje Szczęsny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy